با معاندین و محاربین هم جلسه داریم

 

از عملكرد وزارتخانه متبوعش دفاع و تاكید كرد كه برای به حداقل رساندن آسیب جریان‌های معاند و محارب، با آنها جلسه تشکیل می‌دهیم. او در حالی به موضوع مورد سوال نمایندگان پاسخ داد كه جواد کریمی قدوسی نماینده سوال‌کننده در نهایت اعلام كرد كه از پاسخ وزیر قانع شده است.
به گزارش «ایرنا»، براساس آنچه سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در قالب گزارش این کمیسیون درباره سوال جواد کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد از وزیر اطلاعات قرائت کرد، این سوال ملی مشترک 37 نفر از نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات بوده است. علوی در شرایطی به سوال کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس و عضو جبهه پایداری پاسخ می‌داد که این نماینده سوال‌کننده هدف از این سوال و طرح آن در صحن علنی را تنها در راستای حفظ دستاوردهای این وزارت سرنوشت‌ساز خواند. او از علوی پرسید: چرا وزارت اطلاعات در مقابل فتنه كوتاه آمد و از انتصاب برخی افراد منتسب به این جریان حمایت كرد. علوی اما در پاسخ به این سوال با تاكید بر اینكه وزارت اطلاعات در زمینه به‌کارگیری افراد و مشاغل حساس و مهم بر حسب قوانین موجود به وظیفه‌ خودش عمل می‌کند و این قوانین موجود مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است، اعلام كرد: وزارت اطلاعات برای نفی و اثبات و بدون هرگونه تسامح و تساهل آنچه در پرونده‌ها است همان را اعمال می‌کند و اگر فردی مورد مشخص و مسلمی نداشته باشد، بیهوده با آبروی افراد بازی نمی‌کند و اگر خدای نکرده فردی توجه نکرده باشد، خودکرده را تدبیر نیست.


    با حزب منحله دموکرات و کومله جلسه داشته‌ایم
 وزیر اطلاعات در ادامه اظهاراتش در مجلس شورای اسلامی با تكذیب اخبار مبنی بر جلسه با شورای مرکزی حزب مشارکت‌، اعلام كرد: «با افراد مختلفی جلسه داشته‌ایم.‌» او كه این جلسات را در راستای ماموریت‌های ذاتی وزارت اطلاعات خوانده، بر جلسات این وزارتخانه با جریان‌های سیاسی و غیر سیاسی تاكید كرد. علوی همچنین گفت: «ما حتی با شورای حزب منحله دموکرات و کومله جلسه داشته‌ایم، البته با جریان‌های معاند و محارب جلسه تشکیل می‌دهیم که آسیب آنها را به حداقل برساند و وزارت اطلاعات در جایی که مصالح امنیتی اقتضا می‌کند، می‌نشیند و صحبت می‌کند که این ناشی از ماموریت ذاتی اطلاعات است که با هر کسی که بنشینیم و صحبت کنیم، به رعایت ادب، در گفتار و حسن خلق در رفتار عادت داریم و به سراغ بی‌ادبی و حرمت‌شکنی نمی‌رویم.» وزیر اطلاعات این جلسات را به عنوان فرصت‌هایی معرفی كرد كه از طریق آن این گروه‌ها را به مواضع مقام معظم رهبری نزدیک می‌کنیم.


   دستگیری بیش از 130 نفر از عوامل تكفیری
از سوی دیگر اما وزیر اطلاعات كه برای پاسخ به پرسش نمایندگان به مجلس رفته بود، بخشی از خلاصه عملکرد وزارت اطلاعات را نیز به اطلاع نمایندگان رساند. او با اشاره به اینكه در شناسایی و پیشگیری اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته که اشراف بر فضای تبادل اطلاعات و تحرکات دشمن به‌گونه‌ای بوده که فرصت هرگونه حرکتی از دشمن را سلب کرده، گفت: «طبق اسناد و نامه‌هایی که همراه اینجانب است وزارت اطلاعات به موقع گزارش‌های جامع و کارآمدی را در زمینه تهدیدها به مسوولان داده است». علوی در این باره به خنثی کردن عملیات‌های دشمن اشاره كرد و گفت: «موارد بسیار زیادی وجود دارد از جمله کشف و خنثی‌سازی دو جلیقه انفجاری که برای انفجار در روز قدس در دو استان کشور تهیه شده بود و مورد شناسایی سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفت. اگر این کشف نبود توجه می‌فرمایید که چه فاجعه‌ای به وجود می‌آمد». او درباره اقدامات درگیرانه وزارت اطلاعات با دشمن گفت: «دستگیری عناصر دست نشانده ضدانقلاب و شرور از جمله شناسایی و دستگیری هسته‌ها و تیم‌های مرتبط با تکفیری‌ها و دستگیری بیش از 130 نفر از عوامل آنها جزو مواردی است که انجام شده است.»


   رسایی: وزیر اطلاعات از من شکایت کرده است
در جریان جلسه دیروز مجلس كه وزیر اطلاعات نیز در آن حضور داشت، حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس نسبت به کار هیات رئیسه در مورد سوال از وزیر اطلاعات در پی ادغام سوالش با سوال کریمی قدوسی تذکر داد. او با بیان اینكه در جریان سوال از وزیر اطلاعات، سوال اینجانب و کریمی قدوسی با یکدیگر تلفیق شده و در دستور قرار گرفته است تاكید کرد: این روش درست نیست.  این عضو جبهه پایداری دلیل اعتراض خود را در سوالی دانست كه دیروز با سوال كریمی‌قدوسی ادغام شده بود؛ به گفته این نماینده مجلس، سوال او درباره جلسه وزیر اطلاعات با حزب مشارکت سبب شد تا علوی بابت این سوال از رسایی شکایت کند.محمود علوی اما در اظهارات خود در جلسه علنی دیروز درباره‌ این ادعای رسایی اعلام کرد: «وزارت اطلاعات از هیچ نماینده‌ای بابت سوال از وزیر شکایت نکرده است و شکایت به خاطر سوال نمی‌باشد و اگر نماینده‌ای مسوولیت نشریه‌ای را داشته باشد که در آن هتاکی شود یا تهمت بزنند، آیا این شکایت از سوال معنا می‌شود؟» علوی تاكید کرد: «در این زمینه در دادگاه موارد به صورت مشروح، بیان خواهد شد.»


  کریمی قدوسی از پاسخ‌های وزیر اطلاعات قانع شد
جواد کریمی‌قدوسی پس از پاسخ‌های وزیر اطلاعات گفت: «من به دلیل آنکه به بچه‌های وزارت اطلاعات فشار وارد نشود، اعلام رضایت می‌کنم ولی اعلام می‌کنم که ما همواره مراقب هستیم.»